Śmiertelny wypadek na DK-19

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na DK 19 w Radzyniu Podlaskim. W wyniku wypadku na miejscu zginął kierowca jednośladu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 17:00 w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu ul. Brzostówieckiej z DK-19. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem marki Romet, 41-letni mieszkaniec gm. Ulan Majorat nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu marki Iveco, który był w ruchu. Samochodem dostawczym kierował 52-latek z gm. Wohyń. W wyniku wypadku kierujący motorowerem doznał śmiertelnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu. Kierujący iveco był trzeźwy co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem, natomiast od kierującego jednośladem została pobrana krew do badań.

W miejscu wypadku drogowego przez kilka godzin ruch odbywał się z utrudnieniami, regulowany był przez policjantów. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku drogowego.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, brawura, nadmierna prędkość i nieostrożność kierujących to główne przyczyny zdarzeń drogowych.

źródło: Policja Lubelska / KPP Radzyń podlaski, autor: P.W.
www.lubelska.policja.gov.pl