Zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (11.08) nad ranem na drodze K-2 w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się z tirem. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca osobówki.

Do zdarzenia doszło w sobotę (11.08) przed godziną 3.00 nad ranem na drodze K-2 w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo, 48-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się z samochodem ciężarowym również marki Volvo. Tirem kierował 34-letni obywatel Białorusi. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca osobówki.

W chwili zdarzenia kierowca ciężarówki był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Od kierowcy samochodu osobowego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w jego organizmie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę w swoich rękach życie i zdrowie własne, jak też innych uczestników ruchu drogowego!

źródło: Policja Lubelska / KMP Biała Podlaska, autor: BSP
www.lubelska.policja.gov.pl