Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego sokołowscy policjanci prowadzili w sobotę działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali 25 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

W sobotnich działaniach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy drogówki. Policjanci skontrolowali 35 pojazdów i ujawnili aż 25 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na naszych drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

źródło: KPP Sokołów Podlaski, autor: asp. Jakub Więsak
www.mazowiecka.policja.gov.pl