„Zawodowy kierowca” nie udzielił pierwszeństwa przejazdu

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Biała na DK-19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania wraz naczepą, włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z kierującym volkswagenem. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierujący samochodem osobowym, który przewieziony został do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek w miejscowości Biała na drodze K-19. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą, 29-leni mieszkaniec Skarżysko-Kamienna włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki VW Passat. Drugim pojazdem kierował 18-letni mieszkaniec Lubartowa, który jechał w kierunku Radzynia Podlaskiego.

Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 18-letni kierujący volkswagenem.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

źródło: KPP Radzyń Podlaksi, autor: P. M.
www.lubelska.policja.gov.pl