Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

30 września w m. Węgrów 28 letni mieszkaniec pow. wołomińskiego kierując pojazdem marki Opel włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Mazda w wyniku czego uderzył w bok tego pojazdu powodując jego uszkodzenia. Nikt nie poniósł obrażeń

W tym samym dniu w m. Miedzna mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel podczas wykonywania manewru cofania wjechała przed prawidłowo jadącego Forda doprowadzając do zderzenia. Nikt nie poniósł obrażeń.

Również w tym samym dniu w m. Wrotnów mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojedzeń Renault w trakcie wymijania się z nn pojazdem ciężarowym , w wyniku jego wjechania na jej pas ruchu , zjechała na pobocze, gdzie dachowała uszkadzając swoje auto. Nikt nie poniósł obrażeń.

01 października w m. Łochów 36 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Fiat nie zachował należytych środków ostrożności 3 wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Renault. Nikt nie poniósł obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów 36 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Honda na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Peugeot w skutek czego uderzył w bok tego pojazdu. Nikt nie poniósł obrażeń.

04 października w m. Węgrów 27 letni mieszkaniec pow. siemiatyckiego kierując pojazdem marki Skoda nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu czym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla kierującego pojazdem marki BMW , który był w trakcie manewru wyprzedzania. Kierujący BMW chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem Skoda odbił w lewa stronę, zjechał na pobocze, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. Kierujący BMW w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

05 października w m. Grębków 19 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem Audi nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota w wyniku czego doszło do zderzenia między pojazdami. Nikt nie poniósł obrażeń.

06 października w m. Kamionna mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo doprowadzając do zderzenia się z pojazdem marki Opel, który poruszał się prawidłowo będąc w fazie wyprzedzania w/w rowerzysty.

źródło: KPP Węgrów, autor: M/K
www.mazoiwecka.policja.gov.p