Wykonywał manewr cofania, potrącił pieszą

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Radzyniu Podlaskim na ul. Lendzinek I w rejonie targowiska miejskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota Corolla potrącił pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

fot. Pojazd, który potrącił pieszą

Do zdarzenia doszło wczoraj w Radzyniu Podlaskim na ulicy Lendzinek I w rejonie targowiska miejskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota Corolla, 50-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski, chcąc ułatwić wyjazd z miejsca parkingowego innemu uczestnikowi ruchu, cofnął swoim pojazdem uderzając w przechodzącą pieszą.

74-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego w wyniku potrącenia doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości przez mundurowych wykazało, że uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej narażona na dotkliwe skutki wypadków.

źródło: KPP Radzyń Podlaski, autor: P. M.
www.lubelska.policja.gov.pl