Odzyskano samochody i części samochodowe o wartości 135 tys. zł

Ford Mondeo, Ford C-max, oraz dwa silniki pochodzące z przestępstwa ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

W dniu 28 sierpnia br. funkcjonariusze NOSG z Placówki Straży Granicznej w Terespolu we współdziałaniu z Komendą Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej.
Informacje, jakie posiadali funkcjonariusze wskazywały, że na terenie prywatnej posesji w Radzyniu Podlaskim mogą znajdować się pojazdy i części pochodzące z przestępstwa. Podczas kontroli częściowo już rozebranych aut, funkcjonariusze ujawnili, że zarówno w samochodzie Ford Mondeo (rok prod. 2016) o wartości 80 tyś. zł. oraz Ford C-max(rok prod. 2011) o wartości 30 tyś zł. dokonano ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne pojazdów. Ponadto w wyniku dalszych czynności zatrzymano dwa kompletne silniki marki Ford o wartości ponad 25 tyś. zł. w których zostały usunięte numery identyfikacyjne.


Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KPP w Radzyniu Podlaskim.

źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej, autor: Wojciech Kopeć