Pracowity tydzień mazowieckiej grupy SPEED

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED skontrolowali ponad 600 pojazdów i ujawnili 635 wykroczeń na drogach naszego województwa. Ponad połowa z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli prawie 600 mandatów, a w 6 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy oraz 26 dowodów rejestracyjnych.

Każdy kolejny tydzień jest bardzo aktywny dla policjantów wchodzących w skład mazowieckiej grupy SPEED, szczególnie podczas prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” policjanci zawracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących i reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Stróże prawa codziennie wyruszają na drogi województwa mazowieckiego, by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom. O tym, że mieli „ręce pełne roboty”, najlepiej świadczy liczba skontrolowanych pojazdów, co zwykle jest następstwem naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Przez ostatni tydzień (03-09 lutego) policjanci ujawnili 635 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 385 to przekroczenia prędkości w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 26 dowodów rejestracyjnych, 4 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.

źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu
www.mazowiecka.policja.gov.pl