Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki anonimowej informacji

Kolejny raz, dzięki anonimowej informacji łukowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 47-latek jadący fiatem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już „stracił” prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet dwuletnia „odsiadka”.

Wczoraj przed godziną 22:00 z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się telefonicznie anonimowy rozmówca, który poinformował o jadącym „wężykiem” samochodzie, którego kierujący może być pod działaniem alkoholu. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd typu crossover jedzie drogą krajową nr 63 w Biardach. Z kolejnego zgłoszenia wynikało, że auto to zjechało na drogę prowadzącą do miejscowości Klimki i jedzie dalej w kierunku Dąbia. Po kilkunastu minutach opisywane przez zgłaszającego auto zostało zauważone przez policjantów z łukowskiej drogówki. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat 47-latka z gminy Stanin. Informacja przekazana przez anonimowego zgłaszającego potwierdziła się. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący autem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już „stracił” prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty. 47-latek musi się liczyć z co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną, a nawet dwuletnią „odsiadką”.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źródło: KPP Łuków, autor: M.J.
www.lubelska.policja.gov.pl