Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu DK-2 z ul. Drohicką w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. W wyniku wypadku do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące osobówką. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 20:40 na skrzyżowaniu DK-2 z ul. Drohicką w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem 21-letni mieszkaniec gm. Łosice doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Daf. 21-latek prawdopodobnie wyjeżdzając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku Siedlec ciężarówce. Drugim samochodem kierował 28-letni mieszkaniec gm. Rokitno.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby – kierowca oraz pasażer peugeota.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Wsiadając za kierownicę pojazdu pamiętajmy, że w swoich rękach mamy życie i zdrowie zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP Biała Podlaska, autor: B.S.P.
www.lubelska.policja.gov.pl