Nietrzeźwy i na zakazie jechał niedopuszczonym do ruchu autem i bez OC

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 40-latkowi z Łukowa. Mężczyzna mimo sądowego zakazu kierował audi i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że jego auto jest nieubezpieczone i niedopuszczone do ruchu. O braku obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu zostanie powiadomiony fundusz gwarancyjny.

Wczoraj przed południem policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali w Tuchowiczu do kontroli samochód marki Audi, którego kierujący nie miał zapiętego pasa bezpieczeństwa. Okazało się, że mimo zamocowanych „zagranicznych” tablic rejestracyjnych auto jest niedopuszczone do ruchu i nieubezpieczone w zakresie obowiązkowego OC.

Mundurowi rozmawiając z kierującym audi 40-letnim łukowianinem zorientowali się, że jest on pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się też, że mężczyzna był już w przeszłości karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i aktualnie obowiązuje go 5-letni sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wkrótce mieszkaniec Łukowa odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo o braku obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu zostanie powiadomiony fundusz gwarancyjny.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źródło: KPP Łuków, autore: M.J.
www.lubelska.policja.gov.pl