Zderzenie na skrzyżowaniu busa pasażerskiego z osobówką

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dziś na skrzyżowaniu w m. Tchórzew. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla busa pasażerskiego marki Ford. W wyniku zderzenia bus przewrócił się na bok. 6 pasażerów w wyniku zdarzenia zostało przewieziona do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło dziś po godzinie 13:10 na skrzyżowaniu w m. Tchórzew na drodze powiatowej relacji Tchórzew – Czemierniki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla busa pasażerskiego marki Ford Transit. W wyniku uderzenia bus przewrócił się na bok. W zdarzeniu ucierpiało 6 osób – pasażerowie busa, którzy zostali przewiezieni karetkami do szpitali.

Na miejscu są duże utrudnienia i policjanci ręcznie kierują ruchem w celu jego upłynnienia na skrzyżowaniu. Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości kierujących – obaj byli trzeźwi. Teraz ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Na miejscu pracują policjanci i wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

źródło: KPP Radzyń Podlaski, autor: K.K.
www.lubelska.policja.gov.pl