Jazdę po alkoholu zakończył w rowie

Za kierowanie pomimo orzeczonego zakazu oraz jazdę „na podwójnym gazie” odpowie 40-letni mieszkaniec gminy Terespol. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna próbując skręcić w leśną zjechał do przydrożnego rowu. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 14:30 dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Wólka Dobryńska. Z relacji zgłaszającej wynikało, że samochód osobowy wpadł do rowu.

Na miejsce skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letni mieszkaniec gminy Terespol, chcąc skręcić w drogę leśną, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie auto dachowało. W wyniku zdarzenia mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała, natomiast policjanci wyczuli od niego wyraźnie woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna miał też ze sobą butelkę z alkoholem.

Mundurowi ustalili dodatkowo, że 40-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. Teraz o dalszym losie „amatora jazdy na podwójnym gazie” zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy rozwagę na drodze przypominając, że za kierownicę pojazdu powinniśmy wsiadać trzeźwym i wypoczętym. Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

źródło: KMP Biała Podlaska, autor: podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
www.lubelska.policja.gov.pl