Groźne zdarzenia na drogach powiatu łukowskiego

Do czterech groźnych zdarzeń drogowych doszło w ciągu minionego weekendu w powicie łukowskim. W wyniku zderzenia się dwóch motorowerów, do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 59-letnia kobieta. Obrażeń doznał też motocyklista, który zderzył się z kierującym skodą. Z kolei na ścianie budynku zakończyła się jazda 21-latka kierującego audi, po tym jak uderzył w przydrożny znak, zjechał na pobocze i przebił się przez ogrodzenie pobliskiej posesji. Nagłej hospitalizacji wymagał też 16-latek po tym, jak kierując motocyklem uderzył w samochód osobowy. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę ma drodze.

Do jednego z wypadków doszło w minioną sobotę w miejscowości Kamionka ( gmina Stoczek Łukowski). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 59- latka kierując motorowerem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku 16- letnim motorowerzystą, który ją wyprzedzał. Kobieta z obrażeniami ciała została przyjęta do łukowskiego szpitala.

Tego samego dnia w Celinach ( gmina Trzebieszów) obrażeń cała doznał kolejny motocyklista. Jak ustalili policjanci, kierujący skodą 38-latek najprawdopodobniej oślepiony przez słońce, skręcając w lewo na skrzyżowaniu, nie zauważył jadącego z przeciwka 33-letniego motocyklisty. Wówczas doszło do zderzenia. Policjanci ustalili także, że kierujący jednośladem nie korzystał podczas jazdy z hełmu ochronnego.

W niedzielę przed godziną 2:00 w nocy, w Kosutach ( gmina Stanin) kierujący samochodem osobowym marki Audi, 21- letni mieszkaniec gminy Wola Mysłowska, nie dostosował utracił panowanie nad swoim samochodem. W wyniku tego uderzył w przydrożny znak, zjechał na pobocze, przebił się przez ogrodzenie pobliskiej posesji i uderzył w ścianę jednego z budynków. Budynek został poważnie uszkodzony. Z kolei 2l- latek z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lublinie.

Również w Niedzielę, po południu, w Sięciaszce na drodze krajowej numer 63, 16- letni mieszkaniec gminy Łuków kierując motocyklem utracił panowanie nad kierowanym przez niego pojazdem i uderzył w zaparkowany na poboczu samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia doznał poważnych obrażeń ciała i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Funkcjonariusze ustalą czy młody mężczyzna posiadał uprawnienia do kierowania motocyklem.

Policjanci przeprowadzą postępowania, które pozwolą szczegółowo ustalić okoliczności tych wypadków. Apelujemy o zachowanie wzmożonej ostrożności na drogach.

źródło: KPP Łuków, autor: sierżant sztabowy, Maciej Zdunek
www.lubelska.policja.gov.pl