Policjanci odzyskali warte 60 tysięcy złotych subaru

Bialscy policjanci odzyskali skradzione dzień wcześniej subaru. Warte 60 tysięcy złotych auto, ukryte było na terenie powiatu obornickiego. Zatrzymali też 35-letniego mieszkańca Poznania podejrzanego o kradzież. Wobec mężczyzny zastosowany został areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek na terenie Białej Podlaskiej. Nad ranem dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży samochodu osobowego marki Subaru. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że widziała odjeżdżające auto, jednak gdy pobiegła do domu po kluczyki do drugiego samochodu, sprawcy zniknęli jej z oczu. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę 60 tysięcy złotych.

Praca funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy oraz policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pozwoliła na ustalenie personaliów mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego czynu. W działaniach wspierali ich też policjanci z poznańskiej komendy. Do sprawy zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Poznania. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony pojazd, który ukryty był na terenie powiatu obornickiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 35-latkowi. W niedzielę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Biała Podlaska, autor: podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
www.lubelska.policja.gov.pl