Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze a także używanie elementów odblaskowych przez pieszych czy rowerzystów.

08 września w m. Zieleniec mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Opel w wyniku czego doprowadził do zderzenia się tych aut, a następnie uderzył w nadjeżdżającego Fiata. W Wyniku zdarzenia pasażerka Opla trafiła do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

13 września w m. Tończa mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Mazda nie dostosował prędkości jazdy do warunków na drodze i dojeżdżając do poprzedzającego go ciągnika rolniczego chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu, gdzie uderzył w barierkę Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Gajówka Zachodnia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem zwierzęcia gospodarskiego, które wtargnęło na jezdnię. Kierujący Skodą nie mając innej możliwości uderzył w przechodzącą krowę. Kierujący nie doznał obrażeń, natomiast padłe zwierzę zostało zabezpieczone przez właściciela.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach oraz o zabezpieczenie swoich zwierząt przed nagłym wtargnięciem na drogę co może doprowadzić do wypadków i narazić ich właścicieli na poważne konsekwencje.

źródło: KPP Węgrów, autor: mł.asp. Monika Księżopolska
www.mazowiecka.policja.gov.pl