Łosicka Policja wyjaśnia przyczyny wypadków

Najczęstsze przyczyny wypadków to nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu czy wtargnięcie pieszego na jezdnie przed nadjeżdżający pojazd. Łosiccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem w miejscowości Stare Szpaki. Kierujący samochodem audi 25-latek stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożną skarpę. W wyniku uderzenia mężczyzna wypadł z pojazdu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania, samochód nie miał badań technicznych od niemal 3 lat. Badanie krwi pozwoli ocenić czy był trzeźwy.

Łosiccy śledczy wyjaśnią również przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło tego samego dnia w godzinach popołudniowych. Na terenie parkingu przy dworcu PKS w Łosicach doszło do potrącenia starszej kobiety przez kierującą dodgem. Seniorka z obrażeniami ciała trafiła pod opiekę lekarzy.

Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej z powodu:

  • nieprzestrzegania pierwszeństwa przejazdu
  • niedostosowania prędkości do warunków na drodze
  • nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych
  • nieutrzymania bezpiecznej odległości między pojazdami
  • niebezpiecznego zachowania pieszego
  • nieprawidłowego wykonania manewru wyprzedzania

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

źródło: KPP łosice, autor: mł. asp. Nina Zaniewicz
www.mazowiecka.policja.gov.pl