Z prawie 3 promilami i sądowym zakazem za kierownicą

„Wypiłem niedawno dwa piwa” – takie słowa usłyszeli policjanci radzyńskiej prewencji od 40-letniego kierującego renault w miejscowości Olszewnica Mała. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz amator „jazdy na podwójnym gazie” poniesie dotkliwe konsekwencje swojego zachowania.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 19:00 w miejscowości Olszewnica Mała, gmina Kąkolewnica. Policjanci z Wydziału Prewencji z radzyńskiej komendy podczas patrolu gminy zauważyli samochód marki Renault. Auto poruszało się w sposób wskazujący, że kierujący może być pijany. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Przypuszczenia mundurowych potwierdził wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie, który wykazał, że 40-latek jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przed kontrolą wypił dwa piwa. Dodatkowo policjanci ustalili w bazie danych, że mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. 40-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo kara grzywny do 10 tysięcy złotych i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Radzyń Podlaski, autor: młodszy aspirant Piotr Woszczak
www.lubelska.policja.gov.pl