Pijany kierował ciągnikiem

W piątek wieczorem, siemiatyccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem, policjanci siemiatyckiej drogówki patrolowali drogi w gminie Perlejewo. Po godzinie 21, w miejscowości Leszczka Duża, zauważyli ciągnik rolniczy, którego kierujący miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Każdy kierowca pod wpływem alkoholu to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Przypominamy, że na drodze nie jesteśmy sami i odpowiadamy także za życie i zdrowie innych osób.

źródło: KPP Siemiatycze