Z promilami i aktualnym zakazem przyjechał do sklepu

Nawet do 5 lat więzienia grozi 37-latkowi, który posiadając aktualny zakaz kierowania oraz mając w organizmie niemal promil alkoholu poruszał się samochodem marki Opel Astra. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, gdy wracał ze sklepu.

Wczoraj około godziny 16:20 policjanci radzyńskiej drogówki pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Przegaliny Małe kierującego samochodem marki Opel Astra. Jak się okazało oplem kierował 37-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, który wracał ze sklepu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma w organizmie niemal promil alkoholu. Dodatkowe po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do grudnia 2022 roku.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

źródło: KPP Radzyń Podlaski, autor: aspirant Piotr Mucha