Zdarzenie drogowe w rejonie przejścia dla pieszych

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek w Żelechowie. Kierujący audi potrącił na przejściu dla pieszych 8-latka. Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 16.00 w Żelechowie na ulicy Długiej. Policjanci wstępnie ustalili, że 8-letni chłopiec, prowadząc rower, przechodził przez przejście dla pieszych. 24-latek z powiatu łukowskiego, jadąc audi, wjechał na przejście i potrącił 8-latka. Dziecko z obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący audi był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Apelujemy do kierowców o rozwagę – zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowajcie szczególną ostrożność, a przede wszystkim zdejmijcie nogę z gazu!

źródło: KPP Garwolin, autor: mł. asp. Małgorzata Pychner