Nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki wjechał w dom

Wczoraj 31-letni kierowca mercedesa nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom Straży Granicznej. W miejscowości Lipnica stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie i budynek mieszkalny. Po tym zbiegł z miejsca zdarzenia. Płonący samochód ugasili policjanci janowskiego komisariatu. Mundurowym tłumaczył, że powodem jego zachowania był fakt, że nie posiada prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17:00 policjanci komisariatu w Janowie Podlaskim otrzymali informację o kierowcy mercedesa, który w miejscowości Rokitno nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po tym nie reagując na znaki dawane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej odjechał w kierunku miejscowości Lipnica. Tam prawdopodobnie rozbił auto, uderzając w narożnik budynku mieszkalnego.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. W miejscowości Lipnica na wysokości jednej z posesji zauważyli osobowego mercedesa. Potwierdzili również, że auto uszkodziło narożną część domu. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 7 osób. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Mundurowi zauważyli, że z uszkodzonego samochodu zaczęły wydobywać się kłębu dymu oraz ogień. Natychmiast zaczęli gasić płonące auto. Zagrożenie było tym większe, że pojazd stał nieopodal uszkodzonej elewacji, w której widoczne było styropianowe ocieplenie. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych ogień został ugaszony jeszcze przed przyjazdem jednostek Straży Pożarnej.

Kierowca mercedesa chcąc uniknąć konsekwencji uciekł z miejsca zdarzenia. Nie długo cieszył się wolnością. Został zatrzymany przez pograniczników z PSG Bohukały, którzy prowadzili pościg za uciekającym. Mężczyznę zdradziły ślady, które pozostawił na śniegu. Okazało się, że to 31-letni mieszkaniec gm. Rokitno.

Mężczyzna jechał sam i nie doznał żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Mundurowym tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli gdyż nie posiada prawa jazdy. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubelska / KMP Biała Podlaska, auto: B.S.P.
www.lubelska.policja.gov.pl