Tragiczny wypadek w Łochowie

5 grudnia br doszło do tragicznego wypadku na al. Łochowskiej w Łochowie, w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł 31- letni kierujący mazdą. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu! Złe warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia jezdni – nie dajmy się zwieść, zmniejszmy prędkość – włącz rozsądek, życie masz tylko jedno!

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych

5 grudnia br. dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Na miejsce udali się łochowscy policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 31- letni kierujący mazdą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie na pojazdem i uderzył w słup elektryczny. W wyniku tego zdarzenia kierujący mazdą poniósł śmierć na miejscu a dwóch pasażerów zostało zabranych przez załogę karetki do szpitala.
Węgrowscy policjanci apelują do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Pamiętajmy że, padający śnieg/ śnieg z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać samochód. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyja wypadkom, stłuczkom i potrąceniom.

źródło: KPP Węgrów
www.mazowiecka.policja.gov.pl